Posuvné brány, krídlové brány

Brána predstavuje dôležitý estetický a funkčný prvok okolia domu. Pri výbere správneho typu sa vychádza z rôznych faktorov, ako napríklad: dispozícia pozemku, dĺžka priestoru, podmienky terénu a predovšetkým požiadavky zákazníka. Podstatným dizajnovým prvkom je výplň brány. Radi Vám vyrobíme bránu s výplňou z ťahokovu, vypaľovaného plechu, lamiel či iných profilov. Napíšte nám Vašu predstavu a my Vám radi pripravíme vizualizáciu na mieru. Na výber ponúkame dve alternatívy: posuvné brány a krídlové brány.

Posuvné brány

Posuvné brány sú vhodné najmä do priestorov, kde je dostatočná dĺžka na ich otváranie. Najväčšou výhodou je zväčšenie priestoru okolo brány v situácií, kedy je otvorená. Na výber sú dva typy posuvných brán: samonosné a koľajnicové.

Najväčší rozdiel je v náročnosti na dĺžku, kde samonosná potrebuje na otvorenie priestor dĺžky celej brány + 1/3 jej dĺžky. Koľajnicová brána potrebuje len dĺžku brány ako takej. Z hľadiska údržby je samonosná brána menej náročná, keďže nie je potrebné čistiť pojazdnú koľajnicu. Naše ceny posuvných brán začínajú už na 300€ za m2 brány a mení sa v závislosti od veľkosti, povrchovej úpravy a zvolenej výplne.

VIAC O POSUVNÝCH BRÁNACH

Krídlové brány

Klasické krídlové brány sú vhodné na pozemky, kde nie je možné zmestiť dĺžku otvorenej posuvnej brány. Ich priestorová nenáročnosť je aj ich najväčšou výhodou. K všetkým krídlovým bránam dodávame kvalitné pánty nemeckej výroby, vďaka ktorým sú naše krídlové brány prakticky bezúdržbové. Voči posuvným bránam zaberajú viac miesta pri otvorení, nahrádzajú to však svojim univerzálnym využitím. K vchodovým bránkam dodávame kvalitné kovania a zámky nemeckej výroby, ktoré znesú aj tie najdrsnejšie poveternostné podmienky bez zasekávania. Cena krídlových brán začína už na 300€ za m2 a takisto sa mení v závislosti od veľkosti, výplne a povrchovej úpravy.

VIAC O KRÍDLOVÝCH BRÁNACH

Povrchová úprava

Kľúčovým prvkom pri životnosti oceľových brán je povrchová úprava. Pokiaľ je prevedená správne, Vaša oceľová brána bude slúžiť dlhé roky. Oceľ ošetrujeme v zásade dvoma spôsobmi: žiarové zinkovanie a práškové lakovanie.

Žiarové zinkovanie spočíva v namočení výrobku do roztaveného zinku, ktorý vytvorí väzbu s oceľou a tým výrobky zakonzervuje. Životnosť pozinkovanej ocele sa udáva v desaťročiach. Nevýhodou žiarového zinkovania je náročnejšia, a teda aj drahšia, príprava na následné lakovanie. Brána však môže zostať len pozinkovaná, kedy bude mať striebristú farbu.

Práškové lakovanie predstavuje najefektívnejší spôsob nanášania farby na oceľové výrobky. Výrobok sa očistí vo fosfátovom kúpeli, odkiaľ cestuje do lakovne a následne do pece, v ktorej pri 150 °C farba vytvorí pevnú väzbu s oceľou. Farebná škála farieb je naozaj široká a vyberie si každý. Životnosť práškového lakovania je rôzna, pri správnom používaní bez mechanického a chemického poškodenia môže dosiahnuť aj 7 rokov.

Zaujala Vás naša ponuka brán? Máte dodatočné otázky? Radi Vám ich zodpovieme. Kontaktovať nás môžete telefonicky, mailom alebo prostredníctvom kontaktného formuláru.