Bezpečnostné mreže

Bezpečnostné mreže, ale aj iné bezpečnostné prvky, sú dôležitou súčasťou zabezpečenia objektov pred neželanými vplyvmi. Ich efektivita závisí najmä od kvality výroby, ale rovnako tak aj od odbornej a precíznej montáže. Ani to najtuhšie zábradlie nebude bezpečné pokiaľ bude nesprávne namontované. Vďaka skúsenostiam z oblasti zabezpečenia vieme navrhnúť komplexné zabezpečenie objektu pomocou mreží, hrotov a iných prvkov, ale aj kamerových systémov.

Výplň mreže

Štandardne výplň mreží pozostáva z tyčovích profilov o priemere 12 mm. Takáto výplň však nepredstavuje dostatočnú mieru zabezpečenia pred napr. pákovými kliešťami. V závislosti od typu objektu a požiadaviek preto siahame po minimálne 20 mm profiloch, vďaka čomu bude Váš objekt viac v bezpečí. Ako rám zvyčajne používame profil o šírke 30 mm. Pokiaľ však ide o objekt, v ktorom sú uložené hodnotné veci, odporúčame väčšiu výplň, ako aj rám.

Kotvenie mreže

Na to, aby bol Váš objekt naozaj zabezpečený, je potrebná odborná montáž. Častokrát sa stretávame s mrežami, ktoré sú z výrobného hľadiska v poriadku, avšak boli nesprávne namontované a teda nespĺňajú svoj účel tak, ako by mali. Pri okenných mrežiach sú dve alternatívy: kotvenie spredu a kotvenie dovnútra otvoru. Alternatívu kotvenia vyberáme vzhľadom na možnosti objektu. Každá mreža je zaistená niekoľkými skrutkami o rozmere M12 a viac v chemickej kotve hlboko v stene, vďaka čomu je jej vytrhnutie veľmi náročné. Mreže na dvere sú zaistené v ráme, ktorý je na chemickej kotve uchytený v stene pomocou skrutiek M12 a viac. Dverové mreže ďalej vylepšujeme rôznymi prvkami, ako napr. zavarenie pántov (nedajú sa vytiahnuť), vytvorenie obalu na zámok (nedá sa vylomiť) či doplnenie tuhosti rígelom.

Máte záujem o cenovú ponuku? Pokojne nás kontaktujte prostredníctvom kontaktného formuláru, telefonicky alebo mailom.

Povrchová úprava

Kľúčovým prvkom pri životnosti a funkčnosti oceľových mreží je povrchová úprava. Pokiaľ je prevedená správne, Váš objekt bude v bezpečí dlhé roky. Oceľ ošetrujeme v zásade dvoma spôsobmi: žiarové zinkovanie a práškové lakovanie.

Žiarové zinkovanie spočíva v namočení výrobku do roztaveného zinku, ktorý vytvorí väzbu s oceľou a tým výrobky zakonzervuje. Životnosť pozinkovanej ocele sa udáva v desaťročiach. Nevýhodou žiarového zinkovania je náročnejšia, a teda aj drahšia, príprava na následné lakovanie. Mreža však môže zostať len pozinkovaná, kedy bude mať striebristú farbu.

Práškové lakovanie predstavuje najefektívnejší spôsob nanášania farby na oceľové výrobky. Výrobok sa očistí vo fosfátovom kúpeli, odkiaľ cestuje do lakovne a následne do pece, v ktorej pri 150 °C farba vytvorí pevnú väzbu s oceľou. Farebná škála farieb je naozaj široká a vyberie si každý. Životnosť práškového lakovania je rôzna, pri správnom používaní bez mechanického a chemického poškodenia môže dosiahnuť aj 7 rokov.

Prečo my?

Dôsledná výroba

Pri výrobe dbáme na každý detail, či už z pohľadu estetiky, alebo funkčnosti.

Rýchlosť

Zákazky menšieho objemu dodávame už od 40 dní, objemnejšie už od 50 dní.

Povrchová úprava

Všetky konštrukcie ošetrujeme práškovým lakovaním kvalitným farbami značky Tiger.

Vizualizácia zadarmo

Pre lepšiu predstavu Vám radi vypracujeme vizualizáciu zadarmo.

Gabriela Valancová
Gabriela Valancová
26 September 2023
Oceňujem ochotný prístup . Veľká spokojnosť s prácou. Ďakujem.
A. Ševčíková
A. Ševčíková
13 Marec 2023
S firmou mame dobru skusenost, od obhliadky do montaze presiel asi mesiac. Robili nam zabradlie, vsetko prebehlo hladko, velmi ochotny pristup, vizualizacia bola takisto plus.
Kristina Rigerová
Kristina Rigerová
23 November 2022
Veľmi dobrá spolupráca. Od návrhu cez konzultácie až po výsledok. Profesionálny prístup a ochota vyhovieť.
Fraňo Urban
Fraňo Urban
3 November 2022
maximálna spokojnosť s realizáciou oplotenia, ďakujeme.
Michal Rybárik
Michal Rybárik
11 September 2022
Skutočne rýchlo a spoľahlivo.
richi richi
richi richi
29 August 2022
Ok
Denisa Tadlánková
Denisa Tadlánková
28 August 2022
Firma nám vyrábala zábradlie, dodanie bolo rýchle a bezproblémové. Veľmi ochotný a nápomocný prístup.

Výrobný proces

1

Cenová ponuka

Po obdržaní potrebných informácií Vás do 24 hodín budeme kontaktovať aj s prvou cenovou ponukou a návrhom riešenia.
2

Obhliadka

Pokiaľ sa Vám cenová ponuka bude páčiť, prejdeme k osobnej obhliadke, kedy si všetko ešte raz premeriame a dohodneme detaily a dodacie lehoty.
3

Záloha

Po finálnom odsúhlasení vystavíme zálohovú faktúru. Záloha je vo výške nákladov na materiál a povrchovú úpravu.
4

Výroba

Po uhradení zálohovej faktúry začneme s výrobou. O celom procese Vás budeme informovať.
5

Povrchová úprava

Následne dáme výrobok podľa požiadaviek pozinkovať/nalakovať, resp. oboje.
6

Odovzdanie

Povrchovou úpravou sa výrobný proces končí a nasleduje dodanie, prípadná montáž. Rovnako aj úhrada zvyšnej časti faktúry.

Galéria

Kontaktný formulár