Zábradlie na mieru

Či už ide o balkónové zábradlie, zábradlie na schody alebo terasu, jedná sa o dôležitý bezpečnostný a dizajnový prvok každého interiéru a exteriéru. V súlade s bezpečnostnými normami pre Vás radi vyrobíme zábradlie z ocele, nereze alebo hliníku.

Oceľové zábradlie

Oceľová alternatíva je z hľadiska dizajnu najvariabilnejšou možnosťou. Ponúka najširšie spektrum výplní, ako napríklad ťahokov, lamely, štvorcové profily, tyčové profily a iné. Záleží len na Vašej predstave. Ponúkame oceľové zábradlia s kotvením z vrchu alebo bočným kotvením. Radi Vám s prípadným výberom kotvenia poradíme. Všetky oceľové zábradlia ošetrujeme žiarovým zinkovaním, resp. práškovým lakovaním pre zabezpečenie maximálnej životnosti. Cena oceľových zábradlí je veľmi variabilná, začína však na 200€ za bežný meter a odvíja sa najmä od typu zábradlia, kotvenia, výplne a dĺžky. Viac o oceľovom zábradlí.

Nerezové zábradlie

Nerezový variant je v súčasnosti stále veľmi obľúbenou alternatívou. Je tomu tak najmä vďaka jeho nenáročnosti na údržbu a dlhej životnosti. RVK Steel realizuje nerezové zábradlia s horizontálnou a vertikálnou výplňou z tyčí, kruhových a hranatých profilov. Rovnako môžeme doplniť nerezové zábradlie o drevené madlo. Okrem klasickej výplne realizujeme aj zábradlia so sklenenou výplňou, resp. systémy sklenených zábradlí bez viditeľných kovových prvkov. Cena nerezových zábradlí štartuje na 200€ za bežný meter a odvíja sa najmä od typu zábradlia, kotvenia, výplne a dĺžky. Viac o nerezom zábradlí.

Hliníkové zábradlie

Hliník predstavuje kompromis medzi oceľovým a nerezovým zábradlím. Ako cenový, tak aj funkčný kompromis. Voči nerezovému zábradliu neponúka až takú dlhú životnosť,  jeho cena je však výrazne nižšia. Na prvý pohľad je vzhľad lešteného hliníku na nerozoznanie od nerezovej ocele. Takisto ponúkame variabilné horizontálne, vertikálne a sklenené výplne. Jeho cena začína na 300€ za bežný meter a odvíja sa najmä od typu zábradlia, kotvenia, výplne a dĺžky.

Povrchová úprava

Kľúčovým prvkom pri životnosti oceľových zábradlí je povrchová úprava. Pokiaľ je prevedená správne, Vaše zábradlie bude slúžiť dlhé roky. Oceľ ošetrujeme v zásade dvoma spôsobmi: žiarové zinkovanie a práškové lakovanie.

Žiarové zinkovanie spočíva v namočení výrobku do roztaveného zinku, ktorý vytvorí väzbu s oceľou a tým výrobky zakonzervuje. Životnosť pozinkovanej ocele sa udáva v desaťročiach. Nevýhodou žiarového zinkovania je náročnejšia, a teda aj drahšia, príprava na následné lakovanie. Zábardlie však môže zostať len pozinkované, kedy bude mať striebristú farbu.

Práškové lakovanie predstavuje najefektívnejší spôsob nanášania farby na oceľové výrobky. Výrobok sa očistí vo fosfátovom kúpeli, odkiaľ cestuje do lakovne a následne do pece, v ktorej pri 150 °C farba vytvorí pevnú väzbu s oceľou. Farebná škála farieb je naozaj široká a vyberie si každý. Životnosť práškového lakovania je rôzna, pri správnom používaní bez mechanického a chemického poškodenia môže dosiahnuť aj 7 rokov.

Máte záujem o zábradlie? Chcete poradiť s výberom? Radi sa Vám budeme venovať a vypracujeme Vám ponuku na mieru s vizualizáciou zadarmo. Neváhajte nás kontaktovať.