Ploty a brány predstavuje dôležitý estetický a funkčný prvok okolia domu. Pri výbere správneho typu sa vychádza z rôznych faktorov, ako napríklad: dispozícia pozemku, dĺžka priestoru, podmienky terénu a predovšetkým požiadavky zákazníka. Z pohľadu dizajnu, ale aj funknčosti, je podstatným prvkom výber správnej výplne. Radi Vám vyrobíme plotové segemtny a brány s výplňou z ťahokovu, vypaľovaného plechu, lamiel či iných profilov, ako aj hliníkové plotové výplne a brán. Napíšte nám Vašu predstavu a my Vám radi pripravíme vizualizáciu na mieru. Na výber ponúkame dve alternatívy: posuvné brány a krídlové brány.

Posuvné brány

Posuvné brány sú vhodné najmä do priestorov, kde je dostatočná dĺžka na ich otváranie. Najväčšou výhodou je zväčšenie priestoru okolo brány v situácií, kedy je otvorená. Na výber sú dva typy posuvných brán: samonosné a koľajnicové.

Najväčší rozdiel je v náročnosti na dĺžku, kde samonosná potrebuje na otvorenie priestor dĺžky celej brány + 1/3 jej dĺžky. Koľajnicová brána potrebuje len dĺžku brány ako takej. Z hľadiska údržby je samonosná brána menej náročná, keďže nie je potrebné čistiť pojazdnú koľajnicu. Naše ceny posuvných brán začínajú už na 300€ za m2 brány a mení sa v závislosti od veľkosti, povrchovej úpravy a zvolenej výplne.

VIAC O POSUVNÝCH BRÁNACH

Krídlové brány

Klasické krídlové brány sú vhodné na pozemky, kde nie je možné zmestiť dĺžku otvorenej posuvnej brány. Ich priestorová nenáročnosť je aj ich najväčšou výhodou. K všetkým krídlovým bránam dodávame kvalitné pánty nemeckej výroby, vďaka ktorým sú naše krídlové brány prakticky bezúdržbové. Voči posuvným bránam zaberajú viac miesta pri otvorení, nahrádzajú to však svojim univerzálnym využitím. K vchodovým bránkam dodávame kvalitné kovania a zámky nemeckej výroby, ktoré znesú aj tie najdrsnejšie poveternostné podmienky bez zasekávania. Cena krídlových brán začína už na 300€ za m2 a takisto sa mení v závislosti od veľkosti, výplne a povrchovej úpravy.

VIAC O KRÍDLOVÝCH BRÁNACH

Hliníkové ploty

Hliníkové ploty sa vyznačuju v prvom rade dlhodobou trvácnosťou. Správne ošetrený hliník dokáže poveternostným podmienkam odolávať aj viac ako 10 rokov. Ďalšou výhodou je aj jeho nízka hmotnosť v porovnaní s oceľovými alternatívami. V rámci našej ponuky nájdete hliníkové plotové výplne z lamiel (šikmé, rovné a iné atypické s nastaviteľnou medzerou), ktoré ponúkame v mnohých farebných vyhotoveniach, ale aj drevodekore. Pri bránách pracujeme s kombináciou oceľového rámu, ktorý je voči hliníku pevnejší, do ktorých vkladáme hliníkové výplne. Takáto kombinácia zaistí ideálny kompromis pevnosti, nízkej hmotnosti a estetického vzhľadu.

Povrchová úprava

Kľúčovým prvkom pri životnosti oceľových brán je povrchová úprava. Pokiaľ je prevedená správne, Vaša oceľová brána bude slúžiť dlhé roky. Oceľ ošetrujeme v zásade dvoma spôsobmi: žiarové zinkovanie a práškové lakovanie.

Žiarové zinkovanie spočíva v namočení výrobku do roztaveného zinku, ktorý vytvorí väzbu s oceľou a tým výrobky zakonzervuje. Životnosť pozinkovanej ocele sa udáva v desaťročiach. Nevýhodou žiarového zinkovania je náročnejšia, a teda aj drahšia, príprava na následné lakovanie. Brána však môže zostať len pozinkovaná, kedy bude mať striebristú farbu.

Práškové lakovanie predstavuje najefektívnejší spôsob nanášania farby na oceľové výrobky. Výrobok sa očistí vo fosfátovom kúpeli, odkiaľ cestuje do lakovne a následne do pece, v ktorej pri 150 °C farba vytvorí pevnú väzbu s oceľou. Farebná škála farieb je naozaj široká a vyberie si každý. Životnosť práškového lakovania je rôzna, pri správnom používaní bez mechanického a chemického poškodenia môže dosiahnuť aj 7 rokov.

Prečo my?

Dôsledná výroba

Pri výrobe dbáme na každý detail, či už z pohľadu estetiky, alebo funkčnosti.

Rýchlosť

Zákazky menšieho objemu dodávame už od 40 dní, objemnejšie už od 50 dní.

Povrchová úprava

Všetky konštrukcie ošetrujeme práškovým lakovaním kvalitným farbami značky Tiger.

Vizualizácia zadarmo

Pre lepšiu predstavu Vám radi vypracujeme vizualizáciu zadarmo.

Gabriela Valancová
Gabriela Valancová
26 September 2023
Oceňujem ochotný prístup . Veľká spokojnosť s prácou. Ďakujem.
A. Ševčíková
A. Ševčíková
13 Marec 2023
S firmou mame dobru skusenost, od obhliadky do montaze presiel asi mesiac. Robili nam zabradlie, vsetko prebehlo hladko, velmi ochotny pristup, vizualizacia bola takisto plus.
Kristina Rigerová
Kristina Rigerová
23 November 2022
Veľmi dobrá spolupráca. Od návrhu cez konzultácie až po výsledok. Profesionálny prístup a ochota vyhovieť.
Fraňo Urban
Fraňo Urban
3 November 2022
maximálna spokojnosť s realizáciou oplotenia, ďakujeme.
Michal Rybárik
Michal Rybárik
11 September 2022
Skutočne rýchlo a spoľahlivo.
richi richi
richi richi
29 August 2022
Ok
Denisa Tadlánková
Denisa Tadlánková
28 August 2022
Firma nám vyrábala zábradlie, dodanie bolo rýchle a bezproblémové. Veľmi ochotný a nápomocný prístup.

Výrobný proces

1

Cenová ponuka

Po obdržaní potrebných informácií Vás do 24 hodín budeme kontaktovať aj s prvou cenovou ponukou a návrhom riešenia.
2

Obhliadka

Pokiaľ sa Vám cenová ponuka bude páčiť, prejdeme k osobnej obhliadke, kedy si všetko ešte raz premeriame a dohodneme detaily a dodacie lehoty.
3

Záloha

Po finálnom odsúhlasení vystavíme zálohovú faktúru. Záloha je vo výške nákladov na materiál a povrchovú úpravu.
4

Výroba

Po uhradení zálohovej faktúry začneme s výrobou. O celom procese Vás budeme informovať.
5

Povrchová úprava

Následne dáme výrobok podľa požiadaviek pozinkovať/nalakovať, resp. oboje.
6

Odovzdanie

Povrchovou úpravou sa výrobný proces končí a nasleduje dodanie, prípadná montáž. Rovnako aj úhrada zvyšnej časti faktúry.

Galéria

SPOJTE SA S NAMI

Máte otázky? Radi na ne odpovieme.

V prípade záujmu o cenovú ponuku Vás prosíme o čo najdetailnejší opis požadovaného výrobku. Najtypickejšími potrebnými informáciami sú: rozmery stavebného otvoru/balkónu/schodiska, požadovaná výplň, farebné prevedenie a iné špecifické údaje. Rovnako doplňte, či máte záujem o elektro doplnky (pohon brány, elektromagnetický zámok a pod.)

Telefón: 0918 211 139   |   Mail: info@rvksteel.sk